آلمان برای اولین‌بار یک جاده عمومی با قابلیت شارژ بی‌سیم خودروهای برقی می‌سازد

آلمان می‌خواهد برای اولین‌بار یک جاده عمومی به طول یک کیلومتر بسازد که می‌تواند خودروهای برقی را حتی درحال حرکت شارژ کند.

آلمان برای اولین‌بار می‌خواهد یک جاده عمومی با ویژگی شارژ بی‌سیم بسازد تا خودروهای برقی با حرکت در این مسیر به‌صورت خودکار شارژ شوند. این پروژه در‌حالی اجرا می‌شود که پیش‌تر همین روش به‌صورت موفق در یک شهر دیگر آزمایش شده بود.

به گزارش Businesswire، شرکت Electreon به‌عنوان تأمین‌کننده فناوری شارژ بی‌سیم در این پروژه انتخاب شده است. فناوری این شرکت تاکنون جوایز مختلفی را دریافت کرده و یکی از بهترین سازوکارها از نظر زیست‌محیطی و مقیاس‌پذیری برای شارژ خودروهاست.

فناوری Electreon می‌تواند خودروها را حین حرکت (پویا) و درصورت توقف (ایستا) شارژ کند. این شرکت با همکاری EnBW که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان زیرساخت‌های شارژ خودرو در آلمان است، سیستم خود را در یک کیلومتر از یکی از جاده‌های موجود کار خواهد گذاشت.

این پروژه در دو مرحله در شهر بالینگن پیاده‌سازی می‌شود. در فاز اول، مسیری 400 متری با دو ایستگاه شارژ ایستا ساخته خواهد شد. در فاز دوم، مسیری 600‌متری به‌دنباله این جاده اضافه می‌شود. این طرح پس از موفقیت Electreon و EnBW در شهر کارلسروهه با چراغ سبز روبه‌رو شد.

احداث اولین جاده عمومی آلمان با ویژگی شارژ بی‌سیم

شرکت Electreon برای این پروژه حدود 3.4 میلیون دلار بودجه دریافت خواهد کرد. «مکسیمیلیان آرنولد»، ناظر واحد تحقیقات EnBW درباره این همکاری می‌گوید: «پروژه بالینگن نشان می‌دهد که ما چقدر نوآورانه و ثابت‌قدم به‌دنبال ترویج خودروهای برقی در آلمان هستیم. ما رویکردی کلی‌نگر داریم و می‌خواهیم فناوری شارژ بی‌سیم را به‌لحاظ فنی برای حمل‌ونقل عمومی آلمان متناسب‌سازی کنیم.»

«اندریاس ونت»، مدیرعامل Electreon هم می‌گوید: «هدف این پروژه فقط در دسترس قراردادن فناوری شارژ بی‌سیم برای عموم مردم آلمان نیست. از دیگر جنبه‌های مهم این پروژه می‌توانیم به توسعه و استفاده از ابزاری اشاره کنیم که به مدیران بخش حمل‌ونقل عمومی اجازه خواهد داد تا محل نصب زیرساخت‌های شارژ را در شهرها و مناطق مختلف پیدا کنند. ما همین حالا در پروژه مشترکی که با EnBW در کارلسروهه داشتیم، نشان دادیم که پیاده‌سازی شارژ بی‌سیم پویا چقدر مؤثر، ایمن و آسان است. امیدواریم این پروژه جدید آغازگر پروژه‌های بیشتر برای احداث جاده‌های عمومی و خصوصی در آلمان باشد.»
نوشته شده توسط: ایمان صاحبی،دیجیاتو

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *