مدیر استارباکس، برای سومین بار این شرکت را ترک می‌کند

هوارد شوالتز، برای تقریبا شش ماه باقی‌‌مانده از مدیریت خود در استارباکس و قبل از اینکه برای سومین بار – و طبق وعده خودش آخرین بار- مدیریت این شرکت را کنار بگذارد، لیست کارهایی را که می‌خواهد انجام شود، اعلام کرد.

شوالتز می‌خواهد مطمئن شود طرح استراتژی بازسازی‌شده‌‌ای که به همراه دیگر مدیران استارباکس تدوین کرده، اجرایی می‌شود. او گفته بعد از آن، به چین که بزرگ‌ترین بازار بین‌المللی این شرکت است و به دلیل محدودیت‌‌های کرونا با کاهش جدی فروش مواجه شده، خواهد رفت.

همچنین شوالتز می‌خواهد الهام‌‌بخش نسل بعدی مدیرانی باشد که فرهنگ و تاریخچه استارباکس را یدک می‌‌کشند تا به گفته او «دیگر شاهد بخشی از مشکلاتی که در دو سال اخیر بروز کرد، نباشیم».

مدیرعامل ۶۹ ساله استارباکس، می‌گوید اگر نرخ جابه‌‌جایی کارکنان کاهش یابد و کیفیت خدمات مشتری بالاتر رود، او کارش را یک موفقیت ارزیابی می‌کند. این شرکت همچنین قصد دارد اعتماد سرمایه‌‌گذاران را بازیابی کند. اقدام شوالتز برای بازگشت دوباره به صندلی مدیریت استارباکس در ماه آوریل، همه را شگفت‌‌زده کرد.

او که یک بار در سال ۲۰۰۰ و یک بار در سال ۲۰۱۷ مدیریت را ترک کرده بود، دلیل سومین بار برگشتنش را ناتوانی استارباکس در مدیریت تغییر رفتار مشتری در پی پاندمی کرونا اعلام کرد. قرار است لکسمن ناراسیمان، مدیرعامل شرکت کالاهای مصرفی رکیت بنکایزر، جای او را بگیرد.

منبع: دنیای اقتصاد

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *