آمادگی شبکه آموزش برای فرهنگ‌سازی بهره‌وری انرژی

وزیر آموزش و پرورش از آمادگی شبکه آموزش برای فرهنگ‌سازی در زمینه بهره‌وری انرژی خبر داد و گفت: ما با تمام امکانات در اختیار بهره‌وری انرژی هستیم و از همه ظرفیت‌ها و توانمندی شبکه آموزش استفاده خواهیم کرد تا این مسئله فرهنگ‌سازی به طور کامل در کشور نهادینه شود.

به‌گزارش بهره ور نیوز به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو، “محسن حاجی میرزایی” در آئین امضای تفاهم‌نامه دو وزارتخانه نیرو و آموزش و پرورش در زمینه اصلاح الگوی مصرف و ارتقای بهره‌وری آب و انرژی، با اشاره به اقدامات مناسب، بزرگ و گسترده وزارت نیرو در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران اظهار کرد: لازم می‌دانم از اقدامات خلاقانه و ابتکاری وزارت نیرو در راه‌اندازی این پویش که برای توسعه و آبادانی کشور است، تشکر کنم.


وی کیفیت زندگی را متاثر از یادگیری دانست و اضافه کرد: یادگیری یکی از رفتارهایی است که انسان‌ها در تمامی مراحل زندگی خود انجام می‌دهند و در پرتو این آموزش‌هاست که کیفیت زندگی شکل می‌گیرد.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمایزهای بسیاری در بین جوامع مختلف وجود دارد که با عوامل متعددی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد، اما بدون تردید یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌توان به آن‌ پاسخ داد، یادگیری است.


وی با بیان اینکه تحولات جریان یادگیری، پایدار‌ترین تغییرات را در جوامع موجب می‌شود، گفت: اگر یادگیری تا این حد مهم باشد که در کیفیت زندگی ما تاثیر بگذارد و کیفیت جوامع را تحت تاثیر قرار دهد، آنچه که ما می‌آموزیم بسیار حائز اهمیت است.
حاجی میرزایی با بیان اینکه اصولاً می‌توان با نکات آموزش داده شده در مدارس و روش‌هایی که به‌کار گرفته می‌شود، آینده جوامع را پیش‌بینی کرد، افزود: اگر نسل آینده را پژوهشگر و دارای ارتباط سنجیده با اطراف پیرامون تربیت کنیم، پیش‌بینی می‌شود که آینده این جامعه درخشان‌تر باشد.


وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی نسل آینده تصریح کرد: ما در آموزش و پرورش شایستگی‌های اساسی را تعریف کردیم که چه قابلیت‌هایی لازم است تا یک انسان بتواند روی پای خود بایستد، از حقوق خود دفاع کند و در پیشرفت جامعه خود مشارکت کند و تاثیرگذار باشد.


وی ادامه داد: نحوه ارتباط با داشته‌ها و رفتار با دارایی‌های خود از دیگر قابلیت‌های ممتاز نسل آینده است که می‌توان با این شاخص‌ها سطح بلوغ اجتماعی، درجه توسعه یافتگی یک کشور و نحوه تعامل با محیط پیرامون و داشته‌های آن را ارزیابی کرد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه در دنیا و منطق اقتصادی بهره‌وری یکی از شاخص‌های مهم و اساسی است، یادآور شد: امروز ما با مقوله مهم تربیتی روبه‌رو هستیم، مقوله‌ای که باید یاد بگیریم از همه داشته‌ها بویژه زمان، جوانی تا منابع آب خاک و انرژی چگونه استفاده کنیم. همه این داشته‌ها و نعمت‌ها به نوعی وسیله سنجش الهی است.


وی در پایان خاطرنشان کرد: ما با تمام امکانات در اختیار بهره‌وری انرژی هستیم و از همه ظرفیت‌ها و توانمندی شبکه آموزش استفاده خواهیم کرد تا این مسئله فرهنگ‌سازی به طور کامل در کشور نهادینه شود. فکر می‌کنیم اگر خروجی نسل آتی بدانند با منابع خود چگونه رفتار کنند، موفقیت خوبی است.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *