ضرورت بررسی کارنامه سازمان بهره وری

استاندار قم: نقد و بررسی کارنامه و برنامه های سازمان ملی بهره وری امری ضروری در جهت سیاست گذاری های آینده در راستای همراه کردن دستگاه های دولتی است.

به گزارش بهره ور نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز قم استاندار قم در جلسه شوراي راهبري توسعه مديريت این استان با اشاره به اينکه بهره وري صرفا مربوط به بخش اقتصاد نيست و ما در حوزه هاي سياسي، اجتماعي و فرهنگي هم نيازمند ارتقاء بهره وري هستيم گفت: همه دستگاههاي استان در حوزه هاي مختلف بايد به دنبال ارتقاء بهره وري باشند که البته تحقق اين امر نيازمند گسترش دانش بهره وري در ميان آحاد جامعه است.

آقاي سرمست تشکيل کميته هاي فرعي بهره وري در ذيل کميته هاي اصلي استانداري در حوزه هاي انرژي براي مديريت انرژي، اقتصاد با محوريت جهش توليد، اقتصاد مقاومتي و اصلاح الگوي مصرف را از جمله تصميمات جلسه امروز عنوان کرد.

وي همچنين تشکيل کميته فرعي بهره وري نيروي انساني و تحقق دولت الکترونيک از ديگر مصوبات جلسه امروز برشمرد و افزود: براساس اين تصميم همه سازمان هاي دولتي مکلف به انجام فراينده ها به صورت الکترونيک خواهند شد که براساس اين تصميم استفاده حداکثري از زيرساخت هاي الکترونيکي براي ارائه خدمات در يک زمان بندي مشخص بايد تحقق يابد.

بر اساس این گزارش وی گفت: نقد و بررسی کارنامه و برنامه های سازمان ملی بهره وری امری ضروری در جهت سیاست گذاری های آینده در راستای همراه کردن دستگاه های دولتی است.

رئيس سازمان ملي بهره وري ايران هم در اين جلسه  با اشاره به اينکه تعارض منافع بين دستگاههاي در سطوح محلي و ملي يکي از چالش هاي پيش روي ارتقاء بهره وري در کشور است گفت: کميته بهره وري در استان ها با هدف رفع اين چالش ايجاد شده است بر اين اساس بايد تلاش شود سازوکار مديريت استان ها به سمتي برود که نتيجه آن ارتقای بهره وري در سطح کلان ملي باشد.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *