۴ راه برای افزایش خلاقیت و بهره‌وری روزانه

کارآفرین خلاق بودن یا داشتن شغل پاره‌وقت بسیار ارزشمند است؛ با وجود این، تداوم بهره‌وری در پروژه‌های سازنده در صورتی که محیط کارتان ساختار سنتی نداشته باشد، مشکل ایجاد می‌کند. ما ‌۴ نکته ساده اما مؤثر را برای شما ارائه می‌دهیم تا به‌سرعت به اهداف خود برسید و بهره‌وری خود را به تأخیر نیندازید.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام کاربوم، افزودن این نکات ساده به برنامه روزانه کمک می‌کند تا هر روز از مزایای آن بهره‌مند شوید. اگر رویکرد درستی داشته باشید، مبلغی که در یک روز به دست خواهید آورد، عالی است. سخت‌ترین قسمت، شروع کار است. برای ایجاد تغییرات بیشتر در برنامه روزانه، نظم و فداکاری بسیاری لازم است، اما مزایای شگفت‌انگیزی به همراه دارد.

· تفکر خلاق چیست

۱. چُرت بزنید، می‌بازید

ضرب‌المثل «چُرت‌ می‌زنید، می‌بازید» یعنی اگر شما کاری را به‌موقع و سریع انجام ندهید، فرد دیگری آن را انجام می‌دهد. همه ما این مورد را احساس کردیم؛ موقعی که ساعت زنگ‌دار زنگ زد و بیرون از لحاف رختخواب‌، اتاق‌خوابمان سرد باشد، با خواب‌آلودگی دکمه تعویق زنگ را فشار می‌دهیم، اگر ۱۰ دقیقه دیگر بخوابیم چه ضرری برای ما خواهد داشت؟ در واقع، تحقیقات بسیاری نشان داده‌اند که با فشاردادن دکمه تعویق زنگ خواب می‌توانید «اینرسی خواب» را ایجاد کنید؛ حالت کاهش هوشیاری که توانایی شما را در انجام کارهای ذهنی و جسمی مختل می‌کند. وقتی به‌تکرار از دکمه تعویق زنگ استفاده می‌کنید، میزان خواب اضافی‌ خود را تقسیم می‌کنید؛ در نتیجه، خوابتان کیفیت پایینی خواهد داشت و به شما احساس خوبی نخواهد داد. ترک عادت چُرت‌زدن کار دشواری است. اول این‌که باید مطمئن شوید که خواب کافی دارید. کارشناسان توصیه می‌کنند که بزرگ‌سالان باید بین ۷ تا ۹ ساعت در شب بخوابند؛

با این حال، نباید زنگ هشدار خود را زودتر تنظیم کنید تا فرصت چُرت‌زدن داشته باشید. وقتی زنگ هشدارتان خاموش می‌شود، تمایل به چُرت‌زدن همیشه وجود خواهد داشت. باید مطمئن شوید که شب قبل وقتی زنگ هشدار را تنظیم می‌کنید، در وضعیت هوشیاری بالاتری نسبت به وضعیت فعلی باشید تا خود را از رختخواب بیرون بکشید!

۲. عرق‌کردن

مطالعات اخیر نشان داده‌اند که افرادی که به‌طور منظم ورزش می‌کنند در آزمون‌های خلاقیت، نسبت به افرادی که ورزش نمی‌کنند، نمره بالاتری کسب می‌کنند؛ علاوه بر این، ورزش احساس هوشیاری بیشتری در شما ایجاد می‌کند و بهره‌وری را افزایش می‌دهد؛ اما مشکلی وجود دارد، فقط ورزش منظم مهم است. در واقع، تمرینات شدید روی بهره‌وری شما به‌دلیل خستگی تأثیر منفی می‌گذارد. ورزش منظم به شما کمک می‌کند تا به سطحی از تناسب‌اندام برسید که مانع از این خستگی می‌شود و شما را قادر به بهره‌مندی از مزایای خلاقانه حفظ تناسب‌اندام کند. رفتن به باشگاه و ثبت‌نام در بعضی از کلاس‌ها فرصتی عالی برای ترک خانه و ملاقات با افراد جدید است؛ به‌خصوص، اگر به‌تنهایی کار کنید بسیار مهم است، زیرا به‌راحتی می‌توانید روزهای طولانی و بدون ارتباط با افراد را پشت سر بگذارید. اگر متوجه شدید که صبح زود کمبود انرژی دارید، ورزش را در برنامه روزمره خود قرار دهید.

۳. تقویت خودتان

گیاهان خانگی راهی عالی برای افزودن رنگ‌ و بو به محیط کارتان هستند؛ علاوه بر این، آن‌ها به تقویت سلامتی شما کمک می‌کنند، مانند تصفیه هوا و افزایش سطح اکسیژن. تحقیقات انجام‌شده در نمایشگاه گل چلسی ثابت کرده‌اند که داشتن گیاهان خانگی در محیط کار می‌تواند خلاقیت را ۴۵٪ و بهره‌وری را ۳۸٪ بهبود بخشد. برای شروع بهره‌مندی از شاخ و برگ گیاهان در محل کارتان، بهتر است بدانید که چگونه باغبان عمومی تازه‌کار شروع به جوانه‌زنی و کار با گیاهان آپارتمانی می‌کند؟ با توجه به این راهنمای عالی، گیاهان آپارتمانی را در محیط کارتان پروش دهید.

۴. برنامه‌ریزی برای کسب موفقیت

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای افزایش بهره‌وری روزانه انجام دهید، این است که قبل از خواب برنامه‌ریزی کنید. قبل از خواب برنامه‌ای را تهیه کنید که دوست دارید روز بعد آن را به پایان برسانید. بیدارشدن از خواب با یک برنامه مشخص از اهدافی که می‌خواهید برای این روز به دست آورید، برای بلندشدن از رختخواب و زدن دکمه چُرت‌زدن انگیزه خوبی محسوب می‌شود. اگر به یک برنامه ریزی روزانه پایبند باشید، می‌توانید زمان خود را مدیریت کنید و از به‌تعویق‌انداختن کارها جلوگیری کنید. ابتدا برای حل دشوارترین کارها برنامه‌ریزی کنید. این روش معروف «قورت‌دادن قورباغه» برای بقیه روزتان زمینه مثبتی را فراهم می‌کند و شما را از انجام کارهای سخت می‌رهاند. احتمالا با پیشرفت برنامه روزانه خود، به این فکر کنید که می‌توانید زمان بیشتری را برای انجام کارهایی که سال‌ها می‌خواستید آن‌ها را انجام دهید، اختصاص دهید، مانند یادگیری ساز موسیقی جدید یا یک روش عالی دیگر به‌منظور نشان‌دادن خلاقیتتان.

در نتیجه، برای به‌حداکثررساندن بهره‌وری و خلاقیتتان به نحوه تفکر شما بستگی دارد. اگر رویکرد مثبتی داشته باشید و هر روز با اشتیاق و برنامه مشخصی از پس کارها برآیید، به موفقیت‌های فراوانی دست پیدا می‌کنید.

نوبت جواب‌گویی شماست!

کدام‌یک از ۴ نکته برای شما بهتر جواب داده است؟ چه چیزی را در لیست قرار می‌دهید؟

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *