کاروان سرمایه گذاری در آستانه ورود به یزد

رویداد ۱۰۰ استارتاپ به همت صندوق پژوهش و فناوری و با حمایت پارک علم و فناوری در یزد برگزار خواهد شد.

 معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد در نشست تبیین برگزاری رویداد ۱۰۰ استارتاپ در استان یزد گفت: سعی کردیم در این نشست از افراد کلیدی که می‌توانند جامعه هدف بزرگی از استارتاپ‌های استان در حوزه‌های مختلف را برای شرکت در این رویداد گردهم بیاورند، دعوت کنیم.

 اکرم فداکار با اشاره به وجود ظرفیت‌های سرمایه گذاری در استان یزد، افزود: استان یزد در گذشته از حیث سرمایه گذاری بکر نبوده و تعداد زیادی از افراد و تیم‌ها به دنبال دریافت تسهیلات و سرمایه گذار بودند که خوشبختانه با وجود صندوق پژوهش و فناوری استان و ورود صنعتگران به سرمایه گذاری و فن بازار قوی استان، در حال حاضر هیچ ایده خوبی در استان بدون سرمایه گذار نمی‌ماند.

وی با بیان اینکه رویداد صد استارتاپ فرصت بسیار خوبی برای اکوسیستم فناوری و نوآوری استان است، تصریح کرد: این رویداد صرفا یک رویداد سرمایه گذاری نیست و قرار است اتفاقات بهتری در قالب این رویداد بیفتد.

فداکار بر لزوم نگرش به این رویداد به عنوان یک رویداد ملی تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: عناصر اکوسیستم فناوری استان جذب حداکثری برای این رویداد داشته باشند، زیرا در صورت عدم جذب سرمایه گذار در این رویداد، از طریق سرمایه گذاران استانی، سرمایه گذاری صورت می‌گیرد.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد هم در این نشست از آمادگی برای سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد تومانی در این رویداد خبر داد و گفت: سرمایه گذاری حدود ۱۴ سرمایه‌گذار در این مجموعه که عمدتاً خارج از استان هستند، فرصت بسیار خوبی است که منابع خارج از استان جذب استان و نخبگان و استارتاپ‌های استان شود.

سپهر افزود: با توجه به اینکه تا ۱۶ دی فرصت ثبت نام استارتاپ‌ها در این رویداد بوده و پس از آن فرصت زیادی برای آماده سازی تیم‌ها و داوری‌ها وجود ندارد، بهتر است تیم‌هایی که قابلیت حضور در این رویداد را دارند سریع‌تر معرفی شوند.

وی با اشاره به داوری ایده‌ها در روز اصلی تأکید کرد: در نهایت پس از کسب امتیاز و تجمیع امتیازات، تیم‌هایی که قابلیت جذب سرمایه را دارند شناسایی می‌شوند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *