وزیر کشاورزی: افزایش بهره‌وری راهکار مقابله با گرانی است

وزير جهاد كشاورزي در برنامه تيتر امشب شبكه خبر در خصوص راهکار جلوگیری از گرانی ها گفت:  برای ارزان شدن محصولات کشاورزی، بهره وری در زارعت و تولید محصولات پروتئینی،  باید افزایش پیدا کند.

به گزارش بهره ور نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران افزود: در زارعت ۳ تا ۴ برابر جا داریم که تولید را افزایش دهیم در حوزه باغبانی باید تولید ۸ برابر اضافه شود. اگر بهره وری افزایش پیدا کند فراوانی محصولات در بازار زیاد تر شده و قیمت ها کاهش می یابد.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص احیای مرغ لاین ایرانی  تصریح کرد: احیای مرغ لاین ایرانی در شمال کشور را در دستور کار قرار دادیم و تا پایان امسال ۵۰ درصد از مرغ لاین ایرانی استفاده خواهیم کرد . همچنین  تا پایان سال آینده  به طور کامل وابسته به مرغ لاین ایرانی خواهیم بود که  در بودجه ۱۴۰۰ هم برای این موضوع یارانه و پشتیبانی در نظر گرفته  شده است.

خاوازی در خصوص کشت دانه های روغنی در کشور گفت: با برنامه های اجرایی که در دستور کار داریم کشت دانه های روغنی در کشور افزایش پیدا می کند. در این بخش قیمت گذاری نباید به گونه ای باشد که کشت دانه روغنی برای کشاورز صرفه اقتصادی نداشته باشد.

او درباره آبخیزداری هم گفت: طرح هایی در این رابطه اجرا شده است و در بسیاری از مناطق این طرح ها آب را به قنات ها و چشمه ها برگردانده و همین امر باعث بازگشت روستائیان به زمین های خود شده است.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *