دوره آموزش آنلاین در زمینه رهبری صنعت کشاورزی ارگانیک

کشاورزی ارگانیک ترکیبی از سنت، نوآوری و علم است تا از محیط مشترک بهره مند شود و روابط عادلانه و کیفیت زندگی خوبی را برای همه افراد درگیر ایجاد کند. این موضوع می تواند به طور قابل توجهی در پرداختن به مسائل زیست محیطی جهانی و تغییرات اجتماعی مداوم و در نتیجه دستیابی به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل (SDG) کمک کند. برای استفاده کامل از پتانسیل خود، کشاورزی ارگانیک باید رشد کند، عملکرد خود را به طور مداوم بهبود بخشد، کشاورزی اصلی را القا کند و در صنعت کشاورزی پیشرو باشد. رهبری و نهادسازی از عوامل اصلی پایداری بیشتر در کشاورزی و توسعه بخش ارگانیک است. امروزه بازیگران بخش ارگانیک چشم انداز جهانی عادلانه تر، سالم تر و پایدارتر هستند، اما گاهی اوقات فاقد دانش، مهارت و نگرش لازم برای شروع ترجمه این چشم انداز به واقعیت هستند.

سازمان بهره وری مغولستان (MPO) برای گسترش درک و مهارت شرکت کنندگان در ترویج و هدایت صنعت کشاورزی ارگانیک ضمن بهبود بهره وری و پایداری آن، آنها را با تحولات اخیر و نوظهور در بخش جهانی آشنا کرده تا فرصت هایی را برای شبکه سازی و به اشتراک گذاری بهترین روش ها فراهم کند. با مشارکت سازمان بهره وری آسایی دوره رهبری توسعه صنعت کشاورزی در آسیا از طریق جلسات مجازی از 4 تا 6 نوامبر برگزار شد. سی و یک شرکت کننده و ناظر از 14 کشور و همچنین چهار مدرس از بنگلادش، آلمان ، ژاپن و کره جنوبی در آن شرکت کردند. در ماه آوریل و ژوئن دو جلسه مقدماتی ترتیب داده شده بود تا زمینه برای انجام پروژه نهایی سه روزه دیجیتال برای افزایش کارآیی آن فراهم شود.

مدرسان دیدگاه های مختلفی در مورد کشاورزی ارگانیک با توجه به اهداف توسعه پایدار، ابتکارات دولت ملی و محلی، ردیابی و ادغام زنجیره تامین، قابلیت اطمینان، سیستم های تضمین ارگانیک، سیاست و حمایت، بهترین روش ها، محصولات آلی غیر غذایی و نوآوری های ارگانیک ارائه دادند. رکت کنندگان به چهار گروه تقسیم شدند که موضوعات مختلف مربوط به کشاورزی ارگانیک و پایداری را برای بحث های شدید اختصاص داده بودند و نتایج در روز آخر گزارش شد.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *