گسترش تعاملات شرکتهای بیمه در زمینه بهره وری

با توجه به ورود جدی یکی از انجمن های فعال کشور در حوزه بهره وری به موضوع بهره وری در شرکت های بیمه، توجه شركت های بیمه نیز افزایش یافته است.

به گزارش بهره ور نیوز در جدیدترین تعامل صورت گرفته سایت شرکت بیمه آرمان از ایجاد اتاق فکر مشترک بین این شرکت بیمه و انجمن بهره وری ایران خبر داده است.

بر اساس این گزارش در دیدار مشترک مدیرعامل بیمه آرمان و مدیران ارشد انجمن بهره وری ایران با بررسی عملکرد مالی شرکت های بیمه در سال ۹۸ و عملیات بیمه گری مثبت بیمه آرمان در مسیر توسعه بهره وری صنعت بیمه، بر ایجاد اتاق فکر مشترک تاکید شد.

کامبیز پیکارجو مدیرعامل بیمه آرمان در دیدار مشترک با سیدحمید کلانتری رییس انجمن بهره وری ایران، حمیدرضا حسینی آشتیانی عضو هیات مدیره انجمن بهره وری ایران و همچنین حمیدرضا نایبی رپیس کمیته برنامه ریزی انجمن بهره وری ایران، به تبادل تجربیات خود در حوزه صنعت بیمه پرداخت و با مقایسه عملکرد مدیرعاملان توسعه ای و مدیرعاملان اجرایی، بر حرکت در مسیر توسعه بهره وری و شفافیت در ارائه اطلاعات تاکید کرد که ماحصل این دیدار بر ایجاد اتاق فکر مشترک بیمه آرمان و انجمن بهره وری ایران انجامید.

در این جلسه که در راستای پنجمین عصرانه بهره وری با موضوع بهره وری و بیمه برگزار شده بود، سیدحمید کلانتری رییس انجمن بهره وری ایران بر لزوم ایجاد زمینه های همکاری مشترک انجمن با شرکت های بیمه اشاره کرد و به ترویج و توسعه فرهنگ بهره وری در مسیر آگاهی بخشی و فراگیری صنعت بیمه در جامعه تاکید نمود.

حمیدرضا حسینی آشتیانی، عضو هیات مدیره انجمن بهره وری ایران و مدیرعامل شرکت مشاوره مدیریت آریانا نیز با بررسی گزارش تفصیلی از عملکرد مالی شرکت های بیمه و چالش های پیش روی این صنعت در مسیر بهره وری، به عملیات بیمه گری مثبت بیمه آرمان اشاره کرد و بیان داشت بهره برداری از تجربیات شرکت های موفق در زمینه بیمه گری و تغییر نگرش در بازار سرمایه گذاری صنعت بیمه می تواند سهم صنعت بیمه از اقتصاد کشور را بهبود بخشد.

وی در ادامه اعلام داشت با احتساب درآمد ناشی از سرمایه گذاری ذخایر بیمه ای و بررسی مواردی از جمله ضرردهی رشته های خاص بیمه مانند بیمه شخص ثالث، نیاز است تا بازاندیشی در این صنعت انجام شود تا پارادایم های ذهنی شرکت های بیمه تغییر یافته و بتوان رشد فعالیت در رشته های دیگر بیمه را شاهد باشیم که متعاقبا افزایش ضریب نفوذ، ترویج بهره وری و تقویت سهم ارزش افزوده صنعت بیمه از GDP در ایران را نیز به همراه خواهد داشت.

شایان ذکر است که تفاهم نامه همکاری میان بیمه مرکزی ایران و انجمن بهره وری ایران هفتم تیرماه 1399 به امضای دکتر غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی و مهندس سید حمید کلانتری مدیرعامل انجمن بهره وری ایران به امضا رسیده است.

موضوع اصلی این تفاهم نامه گسترش فرهنگ بیمه و افزایش ضریب نفوذ بیمه در جامعه با استفاده از روش‌های موثر ترویجی آموزشی و اطلاع‌رسانی و همچنین تلاش در جهت کاهش تصادفات و هزینه‌های شرکت‌های بیمه‌گر با استفاده از روش‌های موثر بهبود بهره‌وری در شرکت‌های بیمه و متقابلا استفاده از روش‌های موثر بهبود بهره‌وری در شرکت‌های بیمه است.

در این تفاهم نامه علاوه بر موضوعات یاد شده، سرفصل‌هایی با عناوین بررسی روش‌های خلاقانه مدیریت ریسک، تاسیس و مدیریت شتابدهنده بیمه، تولید و ارائه سیستم‌های آموزشی و ترویجی و همچنین برگزاری همایش‌های تخصصی، جشنواره و نشست‌های تخصصی نیز طراحی شده که با هدف کنترل سوانح و ایجاد آرامش بیشتر در سطح جامعه به مرحله اجرا خواهد رسید.

همچنین بنابر اعلام روابط عمومی انجمن بهره وری ایران، تاكنون 5 شركت بيمه تعاون، بيمه تعاون، بيمه دی، بيمه سرمد و بيمه تجارت نو به جمع حاميان بهره وري كشور پيوسته اند و ارتقای تعاملات فيمابين بين انجمن بهره وري ايران با ديگر شركت هاي بيمه از جمله بيمه آسيا و بيمه ما به منظور افزایش ضریب نفوذ بیمه و بهره وری در کشور نيز ادامه دارد.

بر همين اساس، پنجمين عصرانه بهره وري نيز به موضوع بهره وری اختصاص داشته است كه به همت انجمن بهره وری ايران و به ميزباني پژوهشكده بيمه برگزار شد.

اخبار مرتبط:

غفلت بيمه از بهره وری

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *