بهره وری از اصلی‌ترین موضوعات اقتصاد ایران است

عضای هیات مدیره انجمن بهره وری ایران به عنوان یکی از انجمن های فعال در حوزه بهره وری کشور با دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور دیدار کردند.

به گزارش بهره ور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهور در این دیدار که شنبه، 4 بهمن ماه 1399 برگزار شد، دكتر جهانگيری با بیان اینکه بهره وری از اصلی‌ترین موضوعات اقتصاد ایران است، تصريح كرد: باید با پرهیز از کلی گویی و تعیین شاخص‌های قابل رصد و اندازه گیری، راهکار‌های موثری برای افزایش بهره وری ارائه داد.

دکتر اسحاق جهانگیری در این دیدار با اشاره به اینکه بهره وری از اصلی ترین موضوعات اقتصاد ایران است، گفت: در اسناد و برنامه های بالادستی و نیز سیاست های اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است، بر افزایش بهره وری در همه بخش ها تأکید شده است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برخی بیماری های مزمن اقتصادی نظیر تورم گفت: در طول برنامه های توسعه کشور همواره بر رشد مستمر و پایدار اقتصادی و یا افزایش 30 درصدی رشد اقتصادی از محل بهره وری تأکید شده اما در پایان برنامه های توسعه این اهداف محقق نشده است.


دکتر جهانگیری افزود: بیماری های مزمن اقتصاد کشور ساختاری است و گاهی حتی با انتقال برخی مجموعه ها به بخش خصوصی نیز بهره وری افزایش نیافته است در حالی که تصور می شد با مدیریت بخش خصوصی و اقتصاد رقابتی تر، بازدهی سرمایه و نیروی کار افزایش یابد.


معاون اول رییس جمهور با تأکید بر رمزگشایی جدی از این مولفه های اقتصادی ضمن تشکر از انجمن بهره وری ایران که دغدغه و مسئولیت تفکر در مورد مسایل کلیدی کشور دارند، گفت: باید با پرهیز از کلی گویی در مورد راهکارهای افزایش بهره وری، شاخص هایی قابل رصد، ارزیابی و اندازه گیری ایجاد کرد تا شاهد اثربخشی و افزایش بهره وری در بخش های مختلف کشور باشیم.


دکتر جهانگیری سپس به موضوع بهره ور کردن تولید انرژی در کشور اشاره کرد و گفت: انرژی یکی از اصلی ترین مسایل کشور است و باید به طور جدی برای پایدار کردن میزان تولید، کاهش مصرف و افزایش بهره وری از منابع انرژی کشور برنامه ریزی و تلاش شود.


در این جلسه که حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز حضور داشتند، کلانتری مدیرعامل انجمن بهره وری ایران گزارشی از سهم سالانه بهره وری و عوامل تولید در رشد اقتصادی کشور ارائه و به میزان بهره وری در حوزه نیروی کار و سرمایه و گفت: بیشترین رشد بهره وری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است و در سایر بخش ها نظیر انرژی با هدر رفت بهره وری مواجه هستیم.

اشتراک گذاری:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *